
član Komisije

član Komisije

Dr. Bugarič je docent na pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. Napisal je več kot dvajset prispevkov o primerjalnem ustavnem pravu, kritičnih pravnih študijah, in javni upravi. V vodilni mednarodni reviji za primerjalno pravo, Harvard International Law Journal, je pred kratkim objavil članek Courts as Policy-Makers: Lessons from Transition (vo.42, 2001).
Dne 14. 12. 2001 je Vlada Republike Slovenije dr. Bugariča imenovala za državnega sekretarja v Ministrstvu za notranje zadeve.
član Komisije

član Komisije

Od oktobra 1993 je zaposlen na Visoki upravni šoli Univerze v Ljubljani (VUŠ), kjer je najprej predaval uvod v pravo, zdaj pa predava pravno ureditev javne uprave. Junija 2000 ga je senat Pravne fakultete Univerze v Ljubljani izvolil v naziv docenta upravnega prava.
Sodeluje tudi pri izvenštudijski izobraževalni dejavnosti Visoke upravne šole. Na seminarjih in delavnicah, ki jih organizira VUŠ, predava teme s področja državne uprave in lokalne samouprave. Na seminarjih za pripravo na strokovne izpite delavcev v državni upravi in organih lokalne samouprave predava tudi upravni postopek.
Od junija 1995 do pomladi 1999 je s tretjinskim delovnim časom delal tudi kot svetovalec za področje volitev, referenduma in lokalne samouprave na Ustavnem sodišču.
Njegova strokovna, znanstvena in raziskovalna dejavnost je usmerjena predvsem v naslednja področja: državna uprava, upravno pravo, lokalna samouprava, javne službe, državni posegi v lastnino, odškodninska odgovornost države, volilni sitem, referendum.
Objavil je več strokovnih in znanstvenih člankov v domačih strokovnih in znanstvenih revijah. Prav tako je z referati nastopil v vrsti strokovnih in znanstvenih posvetovanj. Sodeloval je pri raziskovalnih projektih, ki sta jih izvajala Visoka upravna šola in Inštitut za javno upravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Kot sodelavec za področje Slovenije je sodeloval tudi pri raziskovalnem projektu Civil Services and State Administrations, ki je bil izveden pod okriljem organizacije SIGMA, ki deluje v sklopu OECD. Kot slovenski strokovnjak pa je sodeloval tudi v dveh projektih v sklopu projekta reforme javne uprave v okviru programa PHARE. Je tudi avtor učbenika Pravna ureditev javne uprave za študente VUŠ.
član Komisije

Zaposlen je bil na Ministrstvu za pravosodje in na Ministrstvu za gospodarske dejavnosti, kot strokovni sodelavec je delal na Ustavnem sodišču RS, predaval na Pravni fakulteti v Ljubljani in vodil kabinet predsednika Vlade RS.
Je avtor več znanstvenih in strokovnih člankov, redno se udeležuje mednarodnih strokovnih konferenc in sodeluje na njih. Ukvarja se zlasti s področji primerjalnega ustavnega, gospodarskega in kazenskega prava.
članica Komisije

Takoj po diplomi se je redno zaposlila na RTV Slovenija-TV Studia Maribor kot novinar za gospodarstvo. S 01.01.1998 se je zaposlila na Ministrstvu za malo gospodarstvo in turizem RS. Konec leta 2000 je postala državna podsekretarka v Ministrstvu za gospodarstvo in vodja Sektorja za promocijo podjetništva.
Od leta 1997 je zunanja asistentka na Ekonomsko - poslovni fakulteti za podjetništvo.
Področje dela, študija in raziskav, ki jih opravlja, so povezana predvsem s finančnim managementom malih in srednjih podjetij, posebnostmi finančnega planiranja v malih in srednjih podjetjih, finančnimi vidiki rasti in razvoja malih podjetji, financiranjem ustanovitve, rasti in razvoja malih podjetij, načrtovanjem rasti in razvoja v dinamičnih podjetjih - poslovni načrti, oblikovanjem razvojnih programov s poudarkom na pospeševanju podjetništva in malih in srednjih podjetij v Sloveniji, strateškimi ukrepi pospeševanja razvoja malih in srednjih podjetij na nacionalnem in regionalne nivoju in strategijo ter programom vključevanja malega gospodarstva Slovenije v EU.
Dodatna strokovna znanja in izkušnje je pridobivala tudi s sodelovanjem v mednarodnih organizacijah in programih. Vodi delovno skupino za mala in srednja podjetja v okviru Srednje evropske pobude - CEI WG SME, preko strokovnih ekskurzij in seminarjev pa se je seznanila z delom Evropske komisije v Bruslju in z razvojem podjetništva v državah EU in v državah CEI. Objavljenih ima okoli trideset različnih člankov in strokovnih del, sodelovala je na številnih mednarodnih konferencah in forumih o razvoju malih in srednjevelikih podjetij in podjetništvu.
član Komisije

Istega leta je bil habilitiran v docenta, leta 1997 pa v izrednega profesorja. Predaval je predmete na dodiplomskem in podiplomskem študiju študijskega programa Računalništvo in informatika na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru. Na dodiplomskem študiju je predaval predmete Odločitveni sistemi, Metode komuniciranja, Informacijska družba ter Organizacija in vodenje informacijskih obdelav. Na fakulteti vodi Laboratorij za računalniško posredovane komunikacije.
Njegovo pedagoško delo je ves čas prepleteno z raziskovalnim delom. Vključen je v raziskovalno skupino Inštitut za informatiko kot višji znanstveni sodelavec (glej sistem SICRIS). Njegova bibliografija obsega 301 enoto (januar 2000) z vidnimi publikacijami v mednarodnih revijah in knjigah (popolna bibliografija je razvidna v sistemu COBBIS). Deluje tudi kot recenzent, urednik in član programskega odbora mednarodnih konferenc. Je član Slovenskega društva informatika, ter mednarodnih združenj IEEE in ACM. Od leta 2000 je predstavnik Slovenije v tehnični skupini združenja IFIP TC6: Communication Systems.
József Györkös je bil član senata matične fakultete, v letih od 1996 do 2000 je bil tudi član upravnega odbora te institucije. V letih 1999 in 2000 je imel mandat člana upravnega odbora Univerze v Mariboru. Sodeloval je v različnih komisijah univerze, med drugim je tudi koordinator za vzpostavitev in izvedbo študijskega programa Medijske komunikacije, katerega namen je izobraževanje sodobnega profila multidisciplinarnega diplomanta.
Ob pedagoškem in znanstvenem delu je sodeloval tudi pri aplikativnih raziskovalnih projektih. V zgodnjem obdobju (po letu 1986) je deloval predvsem na področju podatkovnih baz in sistemske programske opreme. V devetdesetih se je usmeril v področje zagotavljanja kakovosti pri razvoju informacijskih sistemov in širše, kar je s sodelavci apliciral na področju uvajanja sistemov vodenja kakovosti in zrelosti procesov v nekaterih večjih družbah in na ravni informatike v vladnih institucijah (sistem kakovosti CVI, presoje procesov in programov/projektov, npr. IDC).
član Komisije

Že kot osnovnošolec se je srečal s trdim delom delavcev-kovinarjev, vsa srednješolska in višješolska leta pa je delal kot raznašalec časopisov, kmetijski delavec, šofer in delavec na drugih področjih.
Po končani višji upravi šoli se je 1972 redno zaposlil v zavodu za zaposlovanje, bil nato 10 let zaposlen v Sekretariatu za kadrovska vprašanja takratnega IS Skupščine SRS (v tem času je ob delu končal tudi fakulteto) in nato skoraj 5 let predsednik največjega slovenskega občinskega sindikalnega sveta - Ljubljana-Center. Leta 1990 je postal direktor JP Snaga. Ker ni dovolil nezakonitih posegov v podjetje in je nasprotoval poskusom prevzema podjetja s strani tujcev ter je zagovarjal pravice delavcev ga je takratna ljubljanska DEMOS-ova oblast razrešila funkcije direktorja in leta 1991 je ostal brez zaposlitve. Nato je nekaj časa delal kot šofer in fizični delavec, sodeloval pri ustanavljanju in vodenju manjših sindikatov in se 1996 leta vrnil v zavod za zaposlovanje. Leta 1997 je bil imenovan za državnega sekretarja v MDDSZ. Ob zamenjavi Vlade RS leta 2000 je nepreklicno odstopil s te funkcije, bil nekaj časa vodja sektorja za organizacijsko kadrovska vprašanja Ministrstva za notranje zadeve in bil oktobra lani ponovno imenovan za državnega sekretarja v MDDSZ. Njegovo ožje strokovno delovanje je v zadnjih petih letih povezano z odkrivanjem in preprečevanjem dela in zaposlovanja na črno.
Objavljene ima številne strokovne prispevke s področja kadrovske dejavnosti (motivacija, vrednotenje dela, zaposlovanje...) in sive ekonomije.
Bil je vrhunski športnik in aktiven športni delavec.
Sedaj je aktiven kot svetnik MO Ljubljana, v številnih organizacijah civilne družbe in stranki DeSUS.
Za svoje delo in aktivnosti ter športne dosežke je prejel številna priznanja.
član Komisije

Do leta 1990 je bil zaposlen v gospodarstvu. V letu 1990 je bil izvoljen za člana Izvršnega sveta Skupščine občine Kranj in hkrati imenovan za sekretarja za občo upravo in druge pravne zadeve.
Po zaključenem mandatu je bil v letu 1995 imenovan za vodjo kabineta pri Varuhu človekovih pravic. V letu 1997 je bil imenovan za direktorja strokovne službe. V tem času se je podrobneje ukvarjal z vprašanji povezanimi z varovanjem temeljnih človekovih pravic. Sodeloval je tudi na mednarodnih konferencah s področja varstva človekovih pravic.
Dne 21.12. 2000 je bil imenovan za državnega sekretarja v Ministrstvu za pravosodje.
član Komisije

član Komisije

član Komisije

Izobraževanje:
1987: Osnovna šola Hinka Smrekarja, Ljubljana
1991: Srednja šola za elektrotehniko in računalništvo, Ljubljana
1996: Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta, diplomsko delo: Političnoekonomski vidiki oblikovanja Evropske monetarne unije (mentor: prof. dr. Bogomir Kovač)
1997, 1998, 1999: University of Bologna, Europe and the Balkans International Network: Summer Training on Post Communist Transition and European Integration Processes
2002: Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta, magistrsko delo: Asimetrični šoki pri monetarnem združevanju - realna nevarnost ali politični argument evroskeptikov (mentor: prof. dr. Bogomir Kovač)
Zaposlitev:
1997 - 2000: PRO PLUS d.o.o. (POP TV), informativni program, ekonomski komentator
1998, 1999: sodelovanje s tednikom Gospodarski vestnik in časnikom Finance (ekonomski komentarji)
1999: Kapitalski sklad d.d., svetovalec uprave (projekt Prvega pokojninskega sklada)
2001: Ministrstvo za finance, državni podsekretar, vodja kabineta ministra
članica Komisije

Rodila se je 23. februarja 1966 v Kopru. Po končani gimnaziji v Kopru je nadaljevala šolanje na Pravni fakulteti v Ljubljani, kjer je leta 1989 diplomirala. Kot pripravnica se je še istega leta zaposlila na občini Koper, in sicer v splošnem sektorju. Leta 1993 je bila imenovana za sekretarko takratne občinske skupščine. V tem času je organizirala, koordinirala in tudi neposredno izvajala vse dejavnosti in naloge, povezane s pripravo in potekom sej občinske skupščine in komisij.
Leta 1995, po ustanovitvi Mestne občine Koper, je bila imenovana na funkcijo tajnika oziroma direktorja občinske uprave. V tem obdobju je na podlagi nove zakonodaje vodila in koordinirala delo v upravi, prav tako tudi vse potrebne aktivnosti za zagon in normalno funkcioniranje novo nastale občine. Pri tem je poskušala v nov sistem uvesti čimveč elementov sodobnega vodenja uprave, managmenta v upravi, kvalitete storitev ter standardov v upravi. Veliko časa je namenila pripravi posamičnih občinskih aktov, spremljanju sprejemanja in spreminjanja zakonodaje, oblikovanju pripomb in strokovnih mnenj.
Dejavno je sodelovala tudi v raznih združenjih - pravnikov, direktorjev uprav, predvsem v posamičnih komisijah, kjer se pripravljajo osnutki ali pripombe k zakonom in drugim aktom, največ na področju lokalne samouprave. Med opravljanjem funkcije direktorice uprave Mestne občine Koper je sodelovala pri številnih projektih, predvsem PHARE, v katere se je Mestna občina Koper uspešno vključevala. Pri projektu PHARE - PARIS, Reforma slovenske javne uprave - reforma lokalne samouprave - pilotski projekt v MO Koper, je bila imenovana za internega vodjo projekta. Kot zunanja sodelavka - predavateljica je v zvezi z omenjenim projektom sodelovala tudi z Evropsko šolo za lokalno samoupravo, kjer je bila nosilka priprave monografije oziroma strokovne ekspertize projekta. Prav tako je bila vodja občinskega projekta Standardi kakovosti v občinski upravi, ki je bil uveden kot pilotski projekt v MO Koper.
Dne 14. 12. 2001 je Vlada Republike Slovenije go. Astrid Prašnikar imenovala za državno sekretarko v Ministrstvu za notranje zadeve.